SAKARYADA GÜBRE TAKİP SİSTEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce düzenlenen Gübre Takip Sistemi Bayi Bilgilendirme ve Karekod Barkod Uygulaması hakkında toplantı düzenlendi.

Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinatörlüğünde; Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Düzce, Bolu, Kocaeli, Bilecik, Yalova, Zonguldak ile birlikte ilimizde faaliyet gösteren Gübre Bayileri katıldı.

Bakanlık personelleri Rasim Topçu ve Mine Uçar ile yüklenici firma çalışanı Sinan Atasagun tarafından gerçekleştirilen toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Erdemir, İl Müdür Yardımcısı İsmail Kaya, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Şeref Kurt, Ziraat Odası Başkanı Şemsi Bayraktar ve Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete’ de katıldı.

Gübre Bayileri tarafından yüksek katılımın gerçekleştiği toplantıda Gübre Takip Sistemi ve Karekod Barkod Uygulaması hakkında detaylı bilgi verildi. Bayii sorumlularının soruları ve görüşlerinin dinlenmesinin ardından toplantı sona erdi.

http://www.netgaste.com/sakaryada-gubre-takip-sistemi-bilgilendirme-toplantisi-28654h.htm

GÜBRE TAKİP SİSTEMİ NELER SAĞLAR ?

 • Gübre Politikalarının Belirlenmesi İçin Gerekli Verilerin Sağlanması

  Gübre Takip Sistemi projesi ile sağlıklı bir veri altyapısının oluşumu sağlanacak ve etkin gübre kullanım politikaları geliştirilebilecektir.

 • Akıllı Gübre Tavsiyesi, Tahminleme, Tarımsal Yapay Zekâ İle Akıllı Tarıma Geçişin Sağlanması

  Bitkisel Beslemede Stratejik Planlamaya Geçiş sayesinde Ülkemizde hangi tarla, ne kadar ve hangi gübre ile beslenmiş, bilinecek ve verimlilik geri beslemeleri sayesinde gerçekçi tahminleme yöntemleri ile akıllı tarıma geçiş sağlanacaktır.

 • Sektör Paydaşlarına Ücretsiz Stok ve Müşteri Takip Programı Altyapısı

  Ne kadar mal üretilmiş, stoğa ne kadar girmiş/çıkmış, en çok/en az kime, nereye satış yapılmış? İleriye yönelik satış projeksiyonları daha rahat oluşturulabilecektir.

 • Gübrelerin Terör Örgütlerince El Yapımı Patlayıcı (EYP) Yapımında Kullanımının Önlenmesi

  Operasyonlarda ele geçirilen EYP’lerden alınan numunelerden; o EYP’de kullanılan gübreyi elinde bulunduran çiftçi, nakleden nakliyeci, satışı yapan dağıtıcıya kadar bütün ilgili kişiler hakkında GTS’deki detay bilgilere ulaşılacaktır.

 • Taklit, Tağşiş ve Sahte Gübrenin Önlenmesi

  Ürünün hakiki içeriğe sahip olup olmadığı denetlenebileceği için taklit, tağşiş ve sahte üretim sona erecektir.